Ogólnopolski konkurs "Deutsch hat was"

Ogólnopolski konkurs "Deutsch hat was"

Ogólnopolski Konkurs “Deutsch hat was”

23 listopada w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie “Deutsch hat was” organizowanym przez Goethe Institut, jednej z najważniejszych instytucji promującej język niemiecki w Polsce i wspierającej międzynarodową współpracę kulturalną. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku w języku niemieckim, który dałby odpowiedź na pytanie: Co język niemiecki ma w sobie?
Do konkursu zgłoszono 60 filmów z sześciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego i dolnośląskiego, a zagrało w nich łącznie 240 uczniów.
W gronie 7 najlepszych wyróżnionych drużyn z Polski znaleźli się uczniowie z ZSP nr 1: Krystian Siembida oraz Michał Młynarczyk wraz z przyjaciółmi Kingą Łaską i Krystianem Kuśmierzem, którzy zagrali w tym filmie. Film ujął Jury nie tylko tym, że był zabawny i pomysłowy, ale przede wszystkim tym, że w przekonywujący sposób ukazał zalety jakie płyną ze znajomości i z nauki języka niemieckiego.
Wszyscy uczestnicy gali finałowej zostali zaproszeni na uroczystą kolację oraz otrzymali bony upominkowe o wartości 100 zł do zrealizowania w sieci sklepów EMPIK. Uczniowie mieli też zapewniony nocleg w hotelu w Krakowie przy Rynku Głównym. Ale – jak sami ] podkreślają- zdecydowanie ważniejsze są znajomości jakie zawarli z innymi finalistami, uznanie organizatorów i oczywiście dobra zabawa podczas kręcenia filmu.

 

Finał konkursu "Deutsch hat was"Finał konkursu "Deutsch hat was"Finał konkursu "Deutsch hat was"

13 Comments

Send a Comment