Samorząd Uczniowski ZS1

Rok szkolny 2022/2023

Przewodniczący – Damian Bańka – kl. 3a LO

Karolina Gugała – kl. 1h LO

Dominika Watras – kl 1h LO

Opiekunowie samorządu – U. Iwaszek, B. Tracz

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w działalność samorządu szkolnego

 

Rok szkolny 2021/2022

Kiermasz wypieków
 
W ostatni wtorek w naszej szkole miał miejsce kiermasz wypieków. Dziękujemy wszystkim uczniom którzy przygotowali i ofiarowali swoje ciasta i ciasteczka na sprzedaż. Zebrane ze sprzedaży fundusze przeznaczone zostaną na potrzeby Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów naszej szkoły.
 
Słodkości z kiermaszu
Kiermasz
Słodkości z kiermaszu
Słodkości z kiermaszu
Słodkości z kiermaszu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wieliczka – Kraków 20.10.2021 r.
 
Ponad 700-letnia Kopalnia Soli w Wieliczce i prawie 1000 – letni Zamek Królewski na Wawelu to jedne z najpiękniejszych zabytków z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO w Polsce.
Dzięki programowi MEN ‘Poznaj Polskę” nasi uczniowie, w liczbie 45 osób ( klasa 1e/f, samorząd oraz uczniowie wyróżnieni) mogli zobaczyć te dwa historyczne miejsca.
Co to jest “kierat”, “piekielna jazda”, co przedstawiają arrasy króla Zygmunta Augusta i dlaczego w królewskim zamku jest tylko Szczerbiec? – to tylko nieliczne z wielu pytań, na które nasza wycieczka otrzymała odpowiedzi podczas zwiedzania.
Dziękujemy panu K. Kamińskiemu za zorganizowanie tego wydarzenia.
 
Kopalnia Soli Wieliczka
Kopalnia Soli Wieliczka
Wawel

 

 

 

 

 

 

 

Wawel
Wawel

 

 

 

 

 

 

 

A. Mickiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWY PRZEWODNICZĄCY

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2021/2022 przewodniczącą szkoły została Martyna Wójtowicz.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy.

Opiekunowie SU: Urszula Iwaszek, Beata Tracz

 

Rok szkolny 2020/2021

SZCZĘŚLIWE URODZINY

Drodzy uczniowie, przez zaistniałą sytuację epidemiologiczną przeszliśmy niestety z nauczania stacjonarnego na nauczanie zdalne, co wiąże się z wieloma utrudnieniami, także dla mnie. Wybraliście mnie na przewodnicząca szkoły, a ja miałam spełnić swoje obietnice wyborcze. Niestety przez tą sytuacje nie mam za dużych możliwości do tego. Prawie wszystkie moje postanowienia wiązały się z przebywaniem w szkole. Chciałabym jednak pokazać Wam, że nie rzucam swoich słów na wiatr i udało mi się załatwić jeden z moich postulatów- SZCZĘŚLIWE URODZINY. Solenizant jest zwolniony z odpowiedzi oraz niezapowiedzianej kartkówki. Mam nadzieje, że ten pomysł Wam się spodoba?. Moi kochani jak już wszystko wróci do normy, to na pewno postaram się spełnić resztę obietnic i zrobić jeszcze więcej dla naszej szkoły. Jeśli macie jakieś pomysły, zapraszam do kontaktu ze mną.❤️

Przewodnicząca szkoły – Natalia Chmura

Życzenia Bożonarodzeniowe od Samorządu Uczniowskiego

“Sikorski” Mikołajem

Dziękujemy całej społeczności Sikorskiego: nauczycielom, uczniom, administracji i wszystkim pracownikom za włączenie się w w akcję ,,Stalowowolska Paczka Pomocy”. Dzięki Wam udało się przygotować paczki żywnościowe oraz ze środkami czystości, dla czterech seniorów z naszego miasta. Paczki zostały dostarczone do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, skąd trafią do najbardziej potrzebujących. Po raz kolejny, wspólnymi siłami udało się nam zrobić coś pięknego. ”

 

Wyniki głosowania na Przewodniczącego SU

Mamy przyjemność poinformować, że w głosowaniu na przewodniczącego szkoły wygrała Natalia Chmura z klasy 2bp LO. Zastępcą przewodniczącej został Adam Nalepa z klasy 2ep LO.

Pozostałe osoby kandydujące w wyborach na przewodniczącego szkoły zapraszamy do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

Opiekunki samorządu: U. Iwaszek, B. Tracz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybory Przewodniczącego szkoły

7 października, po długiej przerwie, poprzez e-dziennik zostanie rozesłany link do głosowania na przewodniczącego szkoły.
Link będzie aktywny do czwartku, do godziny 15.00.

Przypominamy również że trwa kampania wyborcza i osoby kandydujące mogą reklamować się na terenie szkoły.

 

Rok szkolny 2019/2020

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/2020.

9 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach kandydowało 11 osób. Po podliczeniu wszystkich głosów podajemy wyniki wyborów.

1.Daniel Zieliński 2c LO – 164 głosy – przewodniczący ZS nr 1
2.Martyna Małachowska 2b LO – 77 głosów – zastępca przewodniczącego
3.Laura Urbanik 2c LO – 54 głosy
4.Maja Latawiec 1bg LO – 29 głosów
5.Justyna Dyjak 1cp LO – 22 głosy
6.Weronika Dęga 1bg LO – 22 głosy
7.Julia Tutak 1bg LO – 21 głosów
8.Nikola Baryła 1bg LO – 20 głosy
9.Jan Kotłowski 1bg LO – 19 głosów
10.Martyna Sorbian 1bg LO – 16 głosów
11.Szymon Główka 1bg Lo – 16 głosów

Opiekunami SU zostali: Urszula Iwaszek, Beata Tracz, Robert Sołtys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy że w dniu 22.01.2018r. ruszamy w naszej szkole z pocztą walentynkową.

Listy będzie można wrzucać do skrzynki walentynkowej, która będzie się znajdowała w holu na 1 piętrze.

Zostaną one rozdane w dniu 14.02.2018r.

 

6 grudnia 2017 r. odbędzie się w naszej szkole Świąteczna Aukcja Baniek.

W tym roku, część zebranych pieniędzy zostanie przekazana WIKTORII WIDAK,

naszej absolwentce, która została ciężko ranna w ataku nożownika w galerii handlowej.

Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do aktywnego włączenia się w aukcję.

Samorząd Uczniowski ZSP 1

 

Dzięki inspiracji Pana Piotra Gorczycy wsparliśmy duchowo – mamy nadzieję –  chorego Ksawerego Kubalskiego (tu artykuł) i w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy od naszej społeczności parę ciepłych słów do chorego chłopczyka z Bierutowa i uroczą maskotkę, bo jedynie takie podarunki akceptują rodzice, on zaś bardzo się cieszy z otrzymanych przytulanek.
Prosimy wejść na fb – walka dzieci z rakiem Ksawery Kubalski.

[pdf-embedder url=”http://zsp1-sikorski.pl/wp-content/uploads/2016/10/ksawery-list.pdf”]

 

 

Samorząd Uczniowski z przyjemnością informuje, że nową przewodniczącą SU na rok 2017/2018 została Natalia Lipiec – oddano na nią 48 głosów.  Do Samorządu weszli również: Sulich Mateusz – 41 głosów – zastępca przewodniczącej, Lebioda Tomasz – 30, Rowiński Bartłomiej – 28, Wereda Barbara – 29, Mierzwa Sylwia – 22, Szyszka Piotr – 28, Babicz Patryk – 18, Szewc Maja – 18, Trzuskot Weronika – 15. Ogółem oddano 386 głosów, w tym 2 nieważne.  Wszystkim Wybranym gratulujemy i zapraszamy do współpracy.

Opiekunki SU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: Clean Up the World – Sprzątanie Świata 2016 nasza szkoła uczestniczyła w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY – ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.

zbiorkaDo 25 listopada 2016 r. samorząd uczniowski przeprowadził wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Zebrane zużyte i uszkodzone telefony zostały przekazane do profesjonalnego recyklingu, a wszystkie szkoły otrzymają nagrody. Honorowy patronat nad działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Nasza szkoła zebrała 5,5 kg telefonów. Szczególne podziękowania dla Kamila Węglińskiego z 2abT, który oddał 17 telefonów oraz dla Dagmary Szafran i Kamili Baj, które oddały po 15 telefonów.
Wyniki akcji ekologicznej oraz zwycięskie szkoły ostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w styczniu 2017 r. na stronie  internetowej www.ekophone.pl.

 

“Sznurki Pomysłów” – akcja przeprowadzona w ZSP1 przez Samorząd Uczniowski, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na rozwieszonych na korytarzu sznurkach zawisła pokaźna liczba sugestii i propozycji uczniów dotyczących funkcjonowania szkoły.
Wszystkie pomysły zebrane w tym dniu zostały starannie przejrzane i przedyskutowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Wśród propozycji pojawiły się między innymi: lekcje w terenie, wymiany międzynarodowe, noc filmowa, zajęcia dodatkowe i warsztaty dla uczniów, dostępne Wi-Fi, stypendium dla Daniela z 3f 😉 i wiele innych…
SU już podjął pierwsze kroki ku realizacji niektórych pomysłów. Mamy nadzieję, że większość postulatów zostanie zrealizowana!
Wielkie dzięki wszystkim, którzy włączyli się w akcję i mamy nadzieję, że znajdzie się kupiec na Opla;)
zdj.: Oskar K, Pan Piotr B.

DSC_0996DSC_0997DSC_1001DSC_1004DSC_1010DSC_1021IMG_0159IMG_0160IMG_0161

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki Wyborów do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1

Uprawnionych do głosowania: 519 uczniów.
W głosowaniu udział wzięły: 372 osoby w tym 10 nauczycieli.
Głosów nieważnych: 22.
I miejsce Karol Strzęciwilk 2a/f 93 głosyprzewodniczący.
II miejsce Natalia Haniecka 2b 80 głosów- zastępca.
III miejsce Mateusz Sulich 2abT 44 głosy.
Gratulujemy!!!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybory do Samorzadu Uczniowskiego ZSP1

Kandydaci do pełnienia roli Przewodniczącego / Przewodniczącej

Samorządu Uczniowskiego ZSP 1 w St. Woli

Kandydaci do SU 2016candid4DSC01014mIMG_20160928_175935992mZdjecie

SU Wika