Wolontariat

Sikorski Model Show   3. czerwca – podczas sobotniego ogólnopolskiego wydarzenia Sikorski Model Show – nasze wolontariuszki, Weronika z klasy 3a LO oraz Aneta z klasy 3d LO stanęły na wysokości zadania i podczas imprezy animowały dzieci oraz malowały im twarze. Dziewczyny spisały się na medal – dziękujemy!

Sikorski Model Show – malowanie buziek

Kartki świąteczne dla Seniorów 🌼🌸💐
Nasi uczniowie i tym razem nie zawiedli! 💛
Wykonali własnoręcznie kartki świąteczne dla samotnych stalowowolskich Seniorów z okazji nadchodzących świąt wielkanocnych 🐥🐰🌷
Drodzy Uczniowie, wielkie brawa dla Was 👏👏👏

Kartka dla Seniora

2 LUTEGO – DZIEŃ  POZYTYWNEGO MYŚLENIA😃 💚💚

Dobre momenty zdarzają się w naszym życiu każdego dnia, tylko czasami ich nie dostrzegamy.
Ale wbrew przekonaniom, optymizmu możemy się nauczyć poprzez świadomą zmianę nastawienia do świata.💚💚 ✅
Dzisiejsze święto jest wyjątkową okazją na dostrzeżenie zalet dnia codziennego. A jak można to zrobić? 🤔
Przychodzimy Wam z pomocą! 🙂 Na naszym szkolnym korytarzu, na I piętrze, będzie można wylosować karteczki “z dobrym słowem” 🙂 Mamy nadzieję, że one spowodują uśmiech na Waszych twarzach, a następnie przekażecie je dalej😃
P.S. Być może nie każdy dzień jest dobry, ale w każdym dniu jest coś dobrego 💚
Tego dnia nagraliśmy również filmik na szkolnego TIK TOKA pt. Dobre myśli na DZIEŃ DOBRY 🙂
Zapraszamy do obejrzenia 🙂

KARTKA DLA SENIORA 2022 🎄✴️
Nasi Wolontariusze w grudniu zaangażowali się w przygotowanie  kartek świątecznych dla seniorów!  Kartki były wykonane własnoręcznie i trafiły  tradycyjnie do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła, uczestników Dziennego domu Senior + oraz Rozwadowskiego Klubu Seniora.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie 🙂

Kartka dla seniora

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Co roku, 5 grudnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych.
Wolontariusz, czyli kto?
Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i nieodpłatnie niesie pomoc innym lub angażuje się w pracę na rzecz osób, instytucji, które działają w różnych obszarach życia społecznego. Takie osoby można spotkać w fundacjach, domach dziecka, schroniskach dla zwierząt, hospicjach, domach pomocy społecznej, placówkach kultury i wielu innych miejscach.
Wolontariuszem może zostać każdy – uczeń, student, pracownik fabryki, nauczyciel, singiel, matka dwójki dzieci, a nawet emeryt. Bez znaczenia jest tutaj wiek i wykonywana na co dzień praca. Wolontariat to idealne zajęcie dla tych, którzy chcą pomagać i aktywnie działać na rzecz ważnych dla siebie wartości, a przy tym mieć realny wpływ na dokonujące się zmiany.
Wolontariat, oprócz tego, że niesie ze sobą bezinteresowną pomoc, może być sposobem na przełamanie monotonii codziennego życia, drogą do zawarcia nowych znajomości, czy też szansą na zdobycie nowych umiejętności.
Za całą pewnością można powiedzieć, że to inwestycja w samego siebie. To dzięki wolontariatowi można rozwinąć takie umiejętności jak skuteczna komunikacja z innymi czy organizacja pracy w grupie, którymi kiedyś będzie można zapunktować u potencjalnych pracodawców.
Dzisiejsze Święto to nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo codziennych obowiązków znajdują czas i siłę, aby pomagać innym. Taka praca jest nieoceniona.
W naszej szkole również prężnie działa Wolontariat, który tworzą poszczególni uczniowie wszystkich klas. Wszystkim wolontariuszom z Sikorskiego dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas. Życzymy wytrwałości i dużo satysfakcji z tego wspaniałego działania, ale także sukcesów w realizacji własnych planów i zamierzeń.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – plakat
Nasi wolontariusze