Dzień otwarty

22 kwietnia 2016 roku w ZSP1 odbył się dzień otwarty, na którym pojawiło się wiele gimnazjalistów, myślących o  naszej szkole jako miejscu przyszłej nauki. Przybyli uczniowie mieli szansę przyjrzeć się szkole od wewnątrz oraz poczuć atmosferę jaka tu panuje. Pomogła im w tym gra terenowa, która ułatwiała dotarcie do najciekawszych zakątków  blisko 80-letniego budynku “Sikorskiego”. Sprawdzając co mamy do zaoferowania, mogli porozmawiać z nauczycielami opowiadającymi o rozszerzeniach oraz perspektywach na przyszłość, jakie niesie ze sobą nauka na danym profilu. Swoimi odczuciami dzielili się również uczniowie, którzy tworząc “szkołę charakterów” mają własny obraz odczuć co do miejsca, a także stresu związanego z wyborem odpowiedniej dla siebie szkoły. Oprócz zwiedzania szkoły i poznawania szczegółów edukacyjnych gimnazjaliści mieli możliwość uczestniczyć w atrakcjach i pokazach przygotowanych specjalnie dla nich, jak pokaz strażacki, pokaz tresury psów policyjnych, pokaz druku 3D, targi wizażu i wiele innych.  Mapka służąca do oprowadzania była również potrzebna osobom walczącym o tablet, ponieważ odwiedzając poszczególne klasy zdobywali pieczątki, które oznaczały pojawienie się w danym pomieszczeniu. Wszystkich gimnazjalistów serdecznie zapraszamy do miejsca, w którym naprawdę wiele się dzieje i każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Tu poza nauką można rozwijać także swoje pasje, albo znaleźć nowe, dzięki którym wasze życie będzie pochłonięte ciekawymi osobami i przeżyciami.

Dominika Lichy

foto – Wiktoria Żurawska