Czytaj PL

1000 szkół w całej Polsce weźmie udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Wśród tych szkół znajduje się i nasza . „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię
e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

Aby wziąć wypożyczyć książkę, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju.
W naszej szkole możecie go znaleźć na plakatach rozwieszonych na korytarzach szkolnych. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak superprodukcja „Korona śniegu i krwi” Elżbiety Cherezińskiej, „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa, „Księżniczka z lodu” Camilli Läckberg, „Miasto Archipelag” Filipa Springera, „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena czy „Wstydź się!” Jona Ronsona. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Akcja trwa przez cały listopad, tak więc zapraszamy do pobierania aplikacji i czytania.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”

2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”

3. Gregory David Roberts „Shantaram”

4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”

5. Anna Kamińska „Wanda”

6. Jakub Małecki „Ślady”

7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”

8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”

9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”

10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”

11. Jon Ronson „#WstydźSię!”

12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”