Zawody sportowo - obronne

Zawody sportowo - obronne

W dniu 11-12 maja kadeci z klas wojskowych uczestniczyli w zawodach sportowo-obronnych w Jednostce Wojskowej w Nisku. Odbyły się tam różnego rodzaju rywalizacje pomiędzy klasami wojskowymi z województwa podkarpackiego.

 Pierwszego dnia zmagania rozpoczęły się od rozkładania i składania broni na czas (KBK – AK). Kolejną konkurencją był rzut granatem na odległość.  Po rzucie granatem uczniowie mieli za zadania pokonać pętle taktyczną w której skład wchodził marszobieg na 3 km, transport rannego z pola walki,  zakładanie maski gazowej na czas, zakładanie opaski uciskowej u rannego oraz pokonywanie terenu pod ostrzałem. Pod koniec dnia wszyscy udali się na strzelnice stalowowolskiego LOK-u aby zakończyć dzień strzelaniem z broni sportowej.

Drugiego dnia po śniadaniu uczestnicy zawodów, udali się na tereny nad Sanem, gdzie uczniowie konkurowali w  czołganiu ze skrzynką 20 kg na odległość 25 m na czas. Następną rywalizacją była instalacja zapalnika i uzbrajanie miny przeciwpancernej oraz ukrycie miny. Ostatnią konkurencją była budowa okupu w pozycji leżącej.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się że nasza szkoła zajęła 5 miejsce na 15 z klas wojskowych, które brały udział w zawodach.

„Sikorskiego” reprezentowali: Natalia Kochan, Mateusz Caputa, Natalia Bednarczyk, Norbert Kłapyta, Filip Beck, Piotr Jarosz Jakub Kośmider

Jesteśmy bardzo dumni z naszej reprezentacji oraz gratulujemy im zajęcia wysokiej pozycji.

Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne
Zawody sportowo – obronne