Szkolna akcja miłośników biologii

Szkolna akcja miłośników biologii
Uczniowie z klas: 2e LO i 1b LO wykonali domki dla owadów, które rozwiesimy na terenie otaczającym naszą szkołę.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego takie domki są potrzebne? Kiedyś owady znajdowały schronienie w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami, belkami, w piwnicach. Teraz żyjemy w … betonie. I musimy pomóc pożytecznym owadom, by mogły przeżyć. Domki są potrzebne szczególnie wiosną, kiedy owady składają jaja. Latem służą im jako schronienie, a jesienią – są miejscem przezimowania. Im więcej pożytecznych owadów zagości w ogrodzie, tym lepiej! Zapylą nasze rośliny, zajmą się mszycami czy komarami. I będą miło bzyczeć. Zobaczcie, jakie ładne domki powstały z inicjatywy naszych uczniów.
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów
Domki dla owadów