W miniony piątek, 8 kwietnia, w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury odbył się koncert laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej, organizowanego przez II LO w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowała młoda, piękna i rozśpiewana Julia Skoczylas, która swoim brawurowym wykonaniem utworu „La Llorona” podbiła serca jurorów i wywalczyła III miejsce. Julia ma na swoim koncie liczne nagrody wokalne, ale w języku hiszpańskim zaśpiewała po raz pierwszy, co podwójnie nas cieszy.
Jak podają organizatorzy, do tegorocznej edycji konkursu wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń (aż 89 z całej Polski). Każdy uczestnik przygotował jeden utwór, który należało nagrać bez żadnego montażu i cięć, a następnie zamieścić go na Youtube jako film niepubliczny, udostępniony tylko na potrzeby konkursu. Solistów oceniało profesjonalne Jury, które wyłoniło 14 laureatów. W koncercie finałowym wystąpili wokaliści m.in. z Katowic, Raciborza, Poznania, Nowego Targu, Kraśnika czy Jastrzębia Zdroju. Zaprezentowali oni niezwykle wysoki poziom wokalny, hiszpański temperament, a także poprawność języka hiszpańskiego. Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także kursy języka hiszpańskiego… w Hiszpanii.
Julia wybrała na konkurs meksykańską pieśń „La Llorona” – wyjątkowo ambitny utwór, o którym opowiadają legendy, pieśni, filmy, opera, a nawet balet. To historia nieszczęśliwej kobiety, która błąka się nocą i opłakuje śmierć swoich dzieci. Utwór doczekał się wielu interpretacji, a najsłynniejsze wykonanie przypisuje się Chaveli Vargas.
Serdecznie gratulujemy Julii sukcesu na taką skalę a jednocześnie życzymy, by sięgała po kolejne laury.

 

0

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Plakat konkursowy

1

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W drodze

2

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W drodze

3

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Na miejscu

4

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Na miejscu

5

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Z opiekunką p. Katarzyną Wołoszyn

6

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W trakcie występu

8

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W trakcie występu

8a

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W trakcie wystpu

7

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Na konkursie

9

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Ogłoszenie wyników

10

VIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Dyplom