Sikorski z kolejną wizytą na WMT - zajęcia dla klas maturalnych.

Sikorski z kolejną wizytą na WMT - zajęcia dla klas maturalnych.
Kolejnym etapem współpracy między Sikorskim, a Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym są pokazy przygotowywane dla uczniów klas maturalnych. W ramach tej działalności dnia 13.12.2021 r. uczennice klasy 3d/g liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznym wraz z wychowawcą mgr Elżbietą Pamułą gościły w siedzibie Wydziału.
Z możliwościami jakie daje studiowanie na Wydziale zapoznał mgr inż. Andrzej Łączek prowadząc pokaz z druku 3D oraz robotyki. Omówiono zasady przygotowania modeli 3D do druku oraz tworzenie fizycznych modeli prototypów na podstawie modelu trójwymiarowego 3D-CAD. Przedstawiony został proces tworzenia modeli CAD począwszy od fazy projektowania poprzez obróbkę programową danych, aż po wydruk modelu fizycznego na drukarce 3D pracującej metodą FDM (Fused Deposition Modeling).
Następnie uczennice miały możliwość zapoznania się z podstawą obsługi i programowania robotów przemysłowych. Każda z uczestniczek spotkania mogła osobiście spróbować swoich sił w obsłudze robota firmy KUKA.
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym
Zajęcia na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym