Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!

Spotykamy się na rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Wakacje dobiegły końca, czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że jedno i drugie może być źródłem naszej satysfakcji i radości. Mam nadzieję, że choć przed nami wiele wyzwań, uda nam się przeżyć wiele wspólnych dobrych, radosnych chwil.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracy, rozwiązywania problemów, wspieramy się wzajemnie i szanujemy. Jest to bowiem ważny element życia ludzkiego, dlatego wspólnie musimy zadbać , by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonych nam, nauczycielom, dzieci, może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele, rodzice – będziemy się o to starać.

Drodzy Nauczyciele!

Życzę wam radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparcia.

Drodzy Rodzice!

Pamiętajcie, że mamy wspólny cel, jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele jesteśmy tu dla nich. Zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowywaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.

Kochani uczniowie!

Witam Was ponownie, a uczniów klas  pierwszych szczególnie gorąco. Bardzo się cieszę, że obdarzyliście naszą szkołę zaufaniem. Życzę wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował Waszą pewność siebie. Pamiętajcie, że oceny nie są najważniejsze.  Najważniejsze jest to, abyście w tych murach poznali samych siebie, odkryli własne talenty i mocne strony, a nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie do szkoły przychodzić z radością i ochotą. Życzę z całego serca powodzenia.

Dzisiaj mija 83 rocznica wybuchu II wojny światowej, wojny, która tak boleśnie naznaczyła nasz naród. Niech ta pamięć o wojnie determinuje nas do pielęgnowania  pokoju w sobie, w naszych domach i życiu społecznym. Oddajmy pamięć wszystkim poległym minutą ciszy.