Przeżyjmy to jeszcze raz - Dzień otwarty w "Sikorskim"

Z ogromną radością informujemy, że 28 kwietnia „Sikorski otworzył swoje podwoje” dla ósmoklasistów, którzy już niedługo staną przed ważnym życiowym wyborem. Wydarzenie to cieszy nas tym bardziej, że po dwóch latach mogliśmy się znowu spotkać stacjonarnie – w murach naszej szkoły.

Tego słonecznego dnia nasi Goście mieli okazję poznać naszą szkołę i w pełni poczuć panującą w niej niepowtarzalną atmosferę. Zwiedzali nasz budynek, oglądali pracownie i zapoznawali się z profilami klas pierwszych, jakie powstaną w kolejnym roku szkolnym. Wśród nich były klasy o profilach: biol-geo-ang, biol – chem, policyjna, wojskowa, mat-geo-ang, humanistyczna/prawna, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i klasa branżowa.

Nasi nauczyciele przygotowali dla zwiedzających wiele atrakcji – prezentacje multimedialne, doświadczenia chemiczne i fizyczne, zagadki i potyczki językowe, konkursy przedmiotowe, pokaz aut, pokaz strzelnicy multimedialnej, tresura psa policyjnego, trening bokserski, prezentacja koła radiołączności – a wszystko zorganizowane specjalnie na tę okazję.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również przeprowadzony na auli konkurs „Sikorski ma talent”, podczas którego nasi uczniowie, pod bacznym okiem Jury oraz licznie przybyłej publiczności, zaprezentowali swoje wyjątkowe talenty.

W podróży po szkole odwiedzającym towarzyszyli nasi nauczyciele i uczniowie, którzy chętnie opowiadali im o szkole, odpowiadali na liczne pytania i zachęcali do wstąpienia w nasze mury.

Mamy nadzieję, że podobało się Wam u nas i będziemy mogli się spotkać z Wami po wakacjach i powitać Was ponownie w naszych progach – tym razem jednak jako uczniów naszej szkoły! J

Nasi goście

Zapraszamy do naszej klasy