Naukowy Zawrót Głowy - warsztaty z robotyki

Dnia 27.03.2024 r. uczniowie klasy 4ab technikum o profilu mechatronicznym, uczestniczyli w warsztatach robotyki zorganizowanych przez Naukowy Zawrót Głowy – Campus Stalowa Wola. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach pracowni Programowanie urządzeń mechatronicznych, Montaż i obsługa urządzeń i systemów mechatronicznych oraz Diagnostyka i naprawa urządzeń mechatronicznych, prowadzonych przez Joannę Zielińską-Szwajkę oraz Krzysztofa Szwajkę.

Podczas spotkania uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe zespoły. Pracując zespołowo mieli za zadanie zbudować pojazdy samobieżne z zastosowaniem przekładni zębatych i cięgnowych, tak aby poruszały się one z możliwie największą prędkością. Dodatkowym utrudnieniem był limit czasowy. Ogromną frajdą były wyścigi wykonanych pojazdów.

Na zakończenie uczniom zostały wręczone dyplomy potwierdzające ich uczestnictwo w warsztatach.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Jaźwińskiemu wraz zespołem Naukowego Zawrotu Głowy za umożliwienie uczestnictwa w tych warsztatach.

Naukowy Zawrót Głowy