Narodowe Czytanie 2018

W dniu 8.09.2018 miała miejsce ogólnopolska Akcja Narodowe Czytanie. Akcja ta organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W tym roku do wspólnego czytania zostało wybrane „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Ze względu na to, że 8 września przypadał w sobotę, nasza szkoła uczestniczyła we wspomnianej akcji w piątek. Przez szkolny radiowęzeł przeczytanych zostało 5 fragmentów „Przedwiośnia”. Dodatkowo przygotowana została na holu gazetka poświęcona tej akcji.