# KOMÓRKOMANIA, akcja Fundacji DKMS w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli

# KOMÓRKOMANIA, akcja Fundacji DKMS w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli
Projekt # KOMÓRKOMANIA skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego.
Zanim przystąpimy do rejestracji ochotników, w szkole odbyły się już spotkania edukacyjno – informacyjne dotyczące fundacji DKMS, która umożliwia nam zarejestrowanie się jako potencjalni dawcy szpiku.
Chcemy w tym miejscu zaprosić uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Dawcy Szpiku, który będzie miał miejsce 09 lutego 2022r (tj. w środę ). W tym dniu przygotujemy wraz z uczniami punkt rejestracji, gdzie chętni będą mogli dowiedzieć się nie tylko o samej akcji, ale też o metodach pobierania szpiku oraz sprawdzić, czy mogą zostać potencjalnymi dawcami i na koniec – zarejestrować się jako dawcy.
Dzięki tej akcji mamy realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi w Polsce i na całym świecie. Dla naszej szkoły to wspaniała przygoda, która wielu uczniom pomoże zapoznać się z inicjatywą wolontariatu i ukształtuje pożądane postawy i zachowania, jak również uświadomi, że można w prosty sposób uratować komuś życia.
Szczegółowych informacji na temat projektu udziela Katarzyna Bieniek – organizator akcji na terenie szkoły.
 
Banek DKMS
Prezentacja akcji DKMS
Zajęcia z młodzieżą
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zajęcia z młodzieżą
Zapowiedź akcji w “Sikorskim”
Zapowiedź akcji w “Sikorskim”
Zapowiedź akcji w “Sikorskim”
Zapraszamy na Dzień Dawcy Szpiku