Integracja w Pieninach

Integracja w Pieninach

Integracja w Pieninach 🏔️

W dniach 13-14 maja 2024 r. grupa uczniów z klas pierwszych uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Agnieszka Babiracka wraz z panią Edytą Ehrenfeld i Anetą Ćwikłą. Pierwszy dzień ten niesamowitej przygody, rozpoczęliśmy od przejścia Wąwozem Homole w Jaworkach oraz wspięliśmy się na szczyt góry Wysoka (1052 m npm). Warto było wytrwale pokonywać trudne odcinki trasy, bo widoki były zapierające dech w piersiach a pogoda idealna. Kiedy wreszcie nadszedł czas na zjazd wyciągiem kanapowym z Palenicy wszyscy z zachwytem przypatrywali się malowniczym widokom. Drugiego dnia uczestnicy wycieczki odbyli rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim. Następnie był spacer po zamku w Niedzicy, skąd wszyscy podziwialiśmy przecudne widoki panoramy gór. Ostatnim punktem wycieczki było Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, gdzie uczniowie zdobyli i utrwalili wiedzę z historii o życiu w dawnym mieście z typowymi dla tego okresu narzędziami i produktami.