Dzień Hiszpańskości

Dzień Hiszpańskości
Dzisiaj w murach naszej szkoły obchodziliśmy:
Día de la Hispanidad. 🇪🇸🎉🔥
To święto znane także jako Fiesta Nacional de España, jest hiszpańskim świętem narodowym obchodzonym 12 października każdego roku. To symboliczna data, która upamiętnia moment, w którym Krysztof Kolumb przybył do Ameryki w 1492 roku, otwierając erę odkryć geograficznych i nawiązując kontakt między Europą a Nowym Światem.
Święto Día de la Hispanidad ma również znaczenie kulturalne, ma za zadanie promować i celebrować język, kulturę, różnorodność oraz dziedzictwo krajów hiszpańskojęzycznych na całym świecie. 🇲🇽🇦🇷🇵🇪🇪🇨🇵🇷🇨🇴
My traktujemy to święto jako okazję do poznania elementów kultury hiszpańskojęzycznych narodów, a także jako doświadczenie edukacyjne umożliwiające uczniom nawiązanie więzi z hiszpańskojęzycznym środowiskiem i lepsze zrozumienie kontekstu kulturowego.
Uczniowie przygotowali szereg atrakcji: m. in. występ wokalny, pokaz tańców karaibskich oraz przyrządzili przepyszne hiszpańskie, meksykańskie i kolumbijskie przekąski: churros, tortilla de patatas, empanadas i wiele innych. Nie zabrakło też strefy dydaktycznej, w której można było dowiedzieć się m. in. ciekawostek z życia meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, zobaczyć, jak wybucha wulkan Cotopaxi, sprawdzić swoją wiedzę w quizach o krajach: Hiszpania, Portoryko, Argentyna czy Peru, a nawet nauczyć się podstawowych kroków wybranych tańców.
To był dzień pełen emocji, pasji, smaków i gorących rytmów. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za włożone serducho w ten projekt.♥️🥰
Organizatorzy wydarzenia: Aleksandra Strużyńska, Katarzyna Sulich, Katarzyna Wołoszyn.
dzh1

Dzień hiszpański w ZS1

dzh2

Dzień hiszpański w ZS1

dzh3

Dzień hiszpański w ZS1

dzh4

Dzień hiszpański w ZS1

dzh5

Dzień hiszpański w ZS1

dzh6

Dzień hiszpański w ZS1

dzh7

Dzień hiszpański w ZS1

dzh8

Dzień hiszpański w ZS1

dzh9

Dzień hiszpański w ZS1

dzh11

Dzień hiszpański w ZS1

dzh12

Dzień hiszpański w ZS1

dzh13

Dzień hiszpański w ZS1

dzh16

Dzień hiszpański w ZS1

dzh17

Dzień hiszpański w ZS1

dzh18

Dzień hiszpański w ZS1

dzh19

Dzień hiszpański w ZS1

dzh20

Dzień hiszpański w ZS1

dzh21

Dzień hiszpański w ZS1

dzh24

Dzień hiszpański w ZS1

dzh25

Dzień hiszpański w ZS1

dzh26

Dzień hiszpański w ZS1

dzh27

Dzień hiszpański w ZS1