Dotacja na edukacje wojskową dla SIKORSKIEGO !!!!

Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że nasza szkoła- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego otrzymała z  Ministerstwa Obrony Narodowej dotację na zadanie “Edukacja Wojskowa” w ramach II edycji “Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.

Pan starosta Janusz Zarzeczny, wicestarosta Mariusz Sołtys i pani skarbnik Elżbieta Kulpa 26 listopada 2018 r. w Warszawie podpisali stosowną umowę na realizację i dofinansowanie programu.

Kwota dofinansowania przez MON przedstawia sie następująco:

– 45.000,00 zł pakiet wyposażenia klas mundurowych w 2018 r. wraz ze specyfikacją,

– 9.750,00 zł indywidualny pakiet wyposażenia ucznia klasy mundurowej wraz ze specyfikacją,

– 13.687,50 zł dofinansowanie ze Starostwa powiatowego,

Łączny koszt programu to 68.437,50 zł.

Możemy być zadowoleni, że nasze starania i zaangażowanie  nauczycieli i młodzieży naszej szkoły zostały docenione. Dzięki przyznanej dotacji zajęcia będą mogły być prowadzone na profesjonalnym sprzęcie i pod wykwalifikowaną opieką kadry. Serdecznie za to dziękujemy.

Dyrektor szkoły – Agata Krzek