8 Sikorski Model Show - relacja z imprezy

W sobotę, 11 czerwca, odbyła się, po dwuletniej przerwie, ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego Sikorski Model Show 2022, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest nasz nauczyciel, pan Bartek Belcarz. Tytułowy konkurs zgromadził rzeszę sympatyków modelarstwa z całej Polski, a pasjonaci rywalizowali ze sobą w kilkudziesięciu kategoriach, z podziałem wiekowym na juniorów i seniorów.

Dla uczestników tego wydarzenia został przygotowany wachlarz wielu różnorodnych i ciekawych atrakcji, dlatego też śmiało możemy się pochwalić, iż nie było to tylko święto dla modelarzy, pasjonatów lotnictwa, historii, ale przede wszystkim dla całych rodzin!

Tegoroczna edycja obfitowała w masę nowości, do których możemy między innymi zaliczyć wystawę karykatury lotniczej autorstwa Andrzeja M. Olejniczaka, czy też projekcję filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” wraz z panelem dyskusyjnym, na którym gościem specjalnym był aktor Maciej Zakościelny – odtwórca roli Jana Zumbacha.

Dużą popularnością cieszyły się również liczne pokazy grup rekonstrukcyjnych, ekspozycja Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, sprzęt wojskowy prezentowany przez HSW, 16. Batalion Saperów i WCR Nisko. Na miłośników czterech kółek czekała wystawa zabytkowych samochodów przygotowana przez Automobilklub Stalowa Wola oraz dla kontrastu – najnowsza oferta motoryzacyjna stalowowolskich salonów samochodowych. Ponadto dla dzieci zostały przygotowane warsztaty modelarskie, nietuzinkowy tor przeszkód skomponowany przez OSP Stalowa Wola – Osiedle Charzewice, a także malowanie buziek. Najmłodsi uczestnicy mogli również zajrzeć do wozu strażackiego oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez stalowowolskich policjantów. Warto dodać, że całemu wydarzeniu towarzyszyła giełda modelarstwa.

Cieszymy się bardzo, że tegoroczna edycja Sikorski Model Show przyciągnęła do Muzeum COP w Stalowej Woli tak wiele osób. Jest to wydarzenie, które zostało zapoczątkowane w Zespole Szkół nr 1 im. Wł. Sikorskiego i z każdą edycją zaskakuje czymś nowym. Niezmienny jest jednak główny cel tej imprezy, a mianowicie – popularyzacja modelarstwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a tym samym międzypokoleniowa, znakomita lekcja historii dla nas wszystkich.

Powitanie zebranych gości

Stacja kolejowa Rozwadów