API CUP Zakopane

API CUP Zakopane

Niezwykle pracowity weekend mają za sobą piłkarze SMS Stalowa Wola Zespół Szkół nr 1 w Stalowej Woli im. Władysława Sikorskiego.

W turnieju API CUP Zakopane rozegrali 9 spotkań, w których odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis oraz odnotowali pięć porażek. Na boisku zaprezentowali duże zaangażowanie, serce do walki i nieustępliwość od pierwszej do ostatniej minuty każdego z pojedynków. Trener Artur Kielarski, choć głośno o tym nie mówił, był po turnieju zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Podobnie jak wychowawca klasy Waldemar Ziara, który przez cały turniej wspierał młodych zawodników.

Z komentatorskiego obowiązku, bo wynik nie był najważniejszy, wspomnimy że ostatecznie drużyna zajęła 3 miejsce w Lidze Europy (taka nazwa dla potrzeb turnieju stworzona przez organizatorów) a pamiątkowe medale wręczał piłkarzom były reprezentant Polski Mirosław Szymkowiak. Brawo Młodzi Panowie

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Stalowa Wola oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli. Serdecznie dziękujemy

Uczestniczyć w takich turniejach na pewno warto. To tutaj chłopcy szlifują charakter i wewnętrzną motywację. Wiele meczów nie układa się tak, jakby chciał tego zawodnik. Takie scenariusze wymagają od młodych piłkarzy wiele chęci do gry i zaciętości na boisku, mimo niekorzystnego wyniku. Podczas turniejów zawodnicy kształtują postawę sportowca i motywację wewnętrzną. Jest to czas na to, by uczyć się waleczności i nie poddawania się. Turnieje uczą też cierpliwości i opanowania w najbardziej emocjonujących chwilach na boisku. Dodatkowo wydarzenia sportowe krzewią zasadę fair-play i szacunek do każdego gracza.

Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane.