Liceum

1a mat- geo- ang

W tej klasie realizowany jest “Oddział przygotowania wojskowego”:

• program MON przygotowuje do pracy w służbie (szkolenia praktyczne i teoretyczne, dofinansowanie na mundury, sprzęt i zajęcia),
  • zajęcia w Jednostce Wojskowej
    w Nisku i ćwiczenia na obiektach szkoleniowych,
  • nauka taktyki, topografii, strzelectwa i musztry,
  • obozy sprawnościowo – szkoleniowe.

Technik pojazdów samochodowych

Technik pojazdów samochodowych to zawód związany z obsługą pojazdów samochodowych. Kształcący się w tym kierunku uczniowie stają się specjalistami z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej. Uzupełnieniem kształcenia teoretycznego są zajęcia praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe w klasie trzeciej realizowane w serwisach m.in Volkswagen Autorud, Polserwis (Citroen i Renault), Samko (Opel), Sacar (Toyota), MH MOTORS (Ford).

Jesteśmy szkołą z czołówki Rankingu Techników Perspektyw, w 2021 roku otrzymaliśmy “Brązową tarczę”.

Cukiernik

Głównym celem pracy cukiernika jest produkcja wyrobów cukierniczych, np. ciast, ciastek, lodów. Cukiernik odpowiedzialny jest za przygotowanie niezbędnych surowców i półproduktów. Całość działań powinna być prowadzona w środowisku zapewniającym wysoką jakość i bezpieczeństwo żywności. Zakres obowiązków cukiernika zależy od wielkości zakładu pracy. W małych zakładach wykonuje wszystkie zadania związane z zawodem, w dużych istnieje bardzo wąska specjalizacja, np. ciastkarz, lodziarz, dekorator. Bardzo ważne jest posiadanie zmysłu artystycznego, bowiem wiele wyrobów (np. marcepany, praliny, torty) wymaga pracy związanej ze zdobieniem, dekorowaniem czy przystrajaniem. Obowiązkiem cukiernika jest także kontrola i konserwacja stosowanych w pracy maszyn i urządzeń.

Drodzy Absolwenci

Zapraszam Was bardzo serdecznie do skorzystanie z bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły. Zespół Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego to placówka, w skład której wchodzi III Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1 i Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1.

Szkoła kształci i wychowuje młodzież na różnych kierunkach. Aktywnie współpracuje z instytucjami i służbami z terenu miasta, powiatu i kraju.

Realizuje wiele projektów, szkoleń i kursów. Posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, która z oddaniem i zaangażowaniem kształci młode pokolenie. Każdy uczeń ma możliwość realizacji swoich zainteresowań, pasji i marzeń.

Sikorski to szkoła, która wybiega w przyszłość, a przede wszystkim jest bezpieczna i przyjazna dla uczniów.

Zdaję sobie sprawę, że to dla Was trudna decyzja, że wielu jeszcze dokładnie nie wie jaki kierunek i zawód wybrać. Mam nadzieję, że nasza szkoła sprosta Waszym oczekiwaniom, dlatego zapraszam Was do Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli.

Drodzy Absolwenci

Zapraszam Was bardzo serdecznie do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej naszej szkoły.

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego to placówka, w skład której wchodzi III Liceum Ogólnokształcące, Technikum nr 1 i Branżowa Szkoła I  Stopnia nr 1.

Szkoła kształci i wychowuje młodzież na różnych kierunkach. Aktywnie współpracuje z instytucjami i służbami z terenu miasta, powiatu i kraju.

Uczestniczy  w programie Ministerstwa Obrony Narodowej, kształcąc młodzież w Oddziałach Przygotowania Wojskowego.

Realizuje wiele projektów, szkoleń i kursów. Posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, która z oddaniem i zaangażowaniem kształci młode pokolenie. Każdy uczeń ma możliwość realizacji swoich zainteresowań, pasji i marzeń.

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego, to szkoła, która wybiega w przyszłość, a przed wszystkim jest bezpieczna i przyjazna dla uczniów.

Wiem, że to dla Was trudna decyzja, że jeszcze dokładnie nie wiecie jaki kierunek i jaki zawód wybrać. Mam nadzieję, że nasza szkoła sprosta Waszym oczekiwaniom.

Zapraszam Was do Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli. Zostańcie uczniami Sikorskiego!