Debata Oxfordzka

W dniach 5-8.04.2024 r. w Centrum Aktywności Seniora odbyły się debaty oxfordzkie pomiędzy szkołami ponadpodstawowymi. Wzięło w nich udział 7 szkół ze Stalowej Woli i jako 8 drużyna uczniowie Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego z Niska i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.
Reprezentacja „Sikorskiego” walczyła z zespołem z Niska. Temat debaty w której braliśmy udział brzmiał: „Rozwój technologii jest szkodliwy dla społeczeństwa”. W drodze losowania naszemu zespołowi przypadło stanowisko propozycji. Zadanie polegało więc na obronie postawionej tezy.
Niestety nie udało nam się wywalczyć awansu do półfinału, ale warto było uczestniczyć w debacie. Nasz zespół wykazał się bardzo dużym zaangażowanie, znajomością reguł rządzących debatą oxfordzką oraz współpracą w zespole.
Gratulujemy uczestnikom

W debacie reprezentowali nas:
1 mówca-Kinga Kojder
2 mówca-Dawid Szot
3 mówca-Kamil Maziarz
4 mówca-Ola Lech
Rezerwowi: Agata Gajda, Patryk Pasek, Sandra Jeż, Zuzanna Mączka
Wsparcie: Gabriela Zębala
Opiekunem grupy była pani Beata Tracz, a pomocy w przygotowaniu udzielała pani Anna Parysz.

Debata Oxfordzka