Arboretum Bolestraszyce

W dniu 25.05 uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Arboretum w Bolestraszycach.  Arboretum to wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Wycieczka z założenia zorganizowana została dla uczniów klas z rozszerzoną biologią i geografią ale wybrali się na nią również miłośnicy przyrody z innych klas.

Uczniowie oprócz samego ogrodu odwiedzili wchodzące w skład arboretum  Muzeum Przyrodnicze gdzie prezentowana była wystawy  „Chrońmy ptak” prezentujaca gatunki rodzime, gniazdujące na terenie naszego kraju.  Na terenie ogrodu zobaczyć można było również rzeźby – wiklinowe obiekty powstałe w czasie Międzynarodowych Plenerów Artystycznych „Wiklina w Arboretum”.

Wycieczka była bardzo udana i chyba warto byłoby ją powtórzyć w kolejnej porze roku.

Arboretum Bolestraszyce